Aludyne v Ostravě má novou halu od Contery

Nadstandardně vyztužené podlahy, osvětlení, které odolá teplotě až 70 stupňů, v zemi zapuštěné prefabrikované nádrže. To jsou některá ze specifik, s nimiž se vypořádal stavitel průmyslových parků Contera při rozšiřování výrobní haly pro společnost Aludyne. Výrobce komponentů do aut má nyní k dispozici v Contera Parku Ostrava City plochu o rozměrech 20 000 metrů čverečních a nově přinese do regionu 350 pracovních míst.

 

Aludyne, který dodává díly pro automobilky, jako jsou třeba Audi, BMW, Porsche nebo Jaguar, je klientem v Contera Parku Ostrava City od roku 2018. Nyní došlo k rozšíření užitné plochy o zhruba 5000 metrů čtverečních.

 

„Jsme rádi, že jsme se mohli plně spolehnout na naše dodavatele, kteří dodrželi přesný timing, a i v době pandemie a všemožných omezení nám vše klapalo podle plánu. Takže jsme mohli halu předat klientovi ještě před termínem,“ říká Tomáš Kotlovský, projektový manažer společnosti Contera.

 

Od června mohl začít zkušební provoz, který zpravidla trvá 12 měsíců, lze jej ale prodloužit až na tři roky. „S největší pravděpodobností u Aludyne bude prodloužení potřeba. Vzhledem k tomu, že v hale bude probíhat technologicky náročná výroba, hygiena změří hlavně hluk, přítomnost chemických látek a podobné věci, které lze sledovat jen za plného provozu,“ dodává Tomáš Kotlovský.

 

Nejnáročnější fází při přípravě hal pro Aludyne bylo vypořádání se se základy starých budov, které na brownfieldu v Kunčičkách zůstaly. V první etapě Contera pracovala po téměř osm měsíců hluboko v zemi, aby odstranila zbytky původní sanitárny, a problematika stávajících základových konstrukcí bylo nutno řešit v menší míře i při expanzi.

 

Developer se musel během stavby haly, která naplní kapacitu Contera Parku Ostrava City na 100 %, vypořádat i s technologickými výzvami. „Jde o provoz zpracování hliníku, takže jsme museli pro Aludyne do země zapustit nádrže na chladicí vodu, připravit systémy pro instalaci jeřábů či nadstandardně zvýšit nosnou kapacitu podlah. Ty jsou mocnosti až 40 centimetrů a obsahují tři vrstvy kari sítí. V hale je i vysokovýkonné LED světlo, které na trhu běžně nekoupíte. Vzhledem k výrobě v pecích musí vydržet teplotu až 70 stupňů,“ specifikuje Tomáš Kotlovský.

 

Kromě expandované výrobní haly dostavba obsahuje i nové energocentrum, kde je například čerpací stanice nebo kompresorovna. Contera dále rozšířila parkoviště určené výhradně pro Aludyne, jehož kapacita je nyní navýšena o 60 nových stání.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest