cargo-partner zakladá v Istanbule 24/7 EMERGENCY oddelenie

Za účelom zaistiť rýchle vybavenie zásielok, pri ktorých hrá kritickú úlohu čas, predstavil poskytovateľ logistických služieb oddelenie EMERGENCY, ktoré je k dispozícii nonstop. Tím spoločnosti cargo-partner v Turecku už vybavil niekoľko naliehavých požiadaviek na dopravu, vrátane charterového letu s OOP z Istanbulu do Mníchova. Spoločnosť ponúka špeciálne odborné znalosti v oblasti automotive logistiky ako aj prepráv s regulovanou teplotou.

V dôsledku celosvetovej krízy COVID-19 čelia spoločnosti po celom svete prerušeným dodávateľským reťazcom a zníženým prepravným kapacitám, čo vedie k zvýšenej potrebe flexibilných prepravných riešení. Spoločnosť cargo-partner na tento rastúci dopyt reaguje svojím novým oddelením 24/7 EMERGENCY v Istanbule a ponúka zákazníkom špecializované kontaktné miesto pre urgentné zásielky.

„Keď rozhoduje každá sekunda, je tu pre našich zákazníkov k dispozícii 24 hodín denne EMERGENCY tím. Týmto spôsobom môžeme zaistiť okamžitú dostupnosť a rýchle reakčné časy pre súrne zásielky a pomôcť našim zákazníkom dodržať aj tie najtesnejšie termíny.“ hovorí Kursad Tanriverdi, managing director cargo-partner v Turecku.

EMERGENCY oddelenie spoločnosti cargo-partner v Istanbule je možné zastihnúť na emaile emergency.tr@cargo-partner.com a ponúka rad špecializovaných služieb pre prepravy náročné na včasné dodanie, vrátane úplných a part-charterových letov, expresného vyzdvihnutia a doručenia, služieb kuriéra na palube a prednostného colného odbavenia.

Ako spoľahlivú alternatívu k pravidelným leteckým prepravám, poskytuje cargo-partner týždenné alebo častejšie pravidelné charterové lety z Číny cez Hongkong do Európy. Táto služba zahŕňa kamiónovú dopravu z celej pevninskej Číny, vrátane kľúčových brán ako Šanghaj, Peking, Qingdao, Shenzhen, Xiamen a Guangzhou, ako aj on-carriage z Budapešti do cieľových destinácií kdekoľvek v Európe. Spoločnosť cargo-partner naviac vybavuje všetky colné formality na hraniciach a letiskách.

V posledných mesiacoch riešil tím cargo-partner v Turecku niekoľko požiadaviek náročných na včasné dodanie. Jedným z nich bola letecká charterová doprava naliehavo potrebných osobných ochranných prostriedkov (OOP) z Istanbulu do Mníchova. Po vypracovaní niekoľkých alternatív charterových letov za účelom nájdenia optimálneho typu lietadla, kapacity a načasovanie podľa potrieb zákazníka, bolo rozhodnuté prepraviť zásielku vcelku v lietadle A310F.

Spoločnosť cargo-partner vyzdvihla 22. júna tovar z Adany a zorganizoval prevoz do Istanbulu a vykládku na isanbulskom letisku Ataturk 23. júna. Lietadlo odletelo 24. júna o 5:00 ráno a do Mníchova dorazilo o 6:15 ráno. Bezprostredne po prílete vybavil cargo-partner tím v Mníchove colné odbavenie a doručenie v núdzovom režime.

Spoločnosť cargo-partner je v Turecku zastúpená od roku 2018 a v súčasnosti má kancelárie v Istanbule, Burse, Izmire, Gaziantepe a Mersine. Poskytovateľ logistiky pracuje s približne 500 tonami leteckého nákladu mesačne, pričom cieľovými destináciami sú najmä Doha (DOH), New York (JFK), Káhira (CAI), Tel Aviv (TLV), Chicago (ORD), Miami (MIA) a Ammán (AMM). Väčšinu nákladu tvoria čerstvé ryby a ovocie, komponenty pre automobilový priemysel, zdravotnícke potreby a OOP a tiež textil.

Kursad Tanriverdi vysvetľuje: “Turecko je jedným z hlavných vývozcov rýb v regióne a čerstvé ryby tvoria zhruba polovicu nášho mesačného objemu leteckého nákladu. V posledných mesiacoch sa Turecko stalo rovnako významným výrobcom OOP a sanitárnych materiálov a sme radi, že môžeme ponúknuť flexibilné riešenia pre tento dôležitý tovar. Náš tím v Turecku si navyše vybudoval dobrú povesť, ako odborník na handling zásielok z oblasti automotive.”

Keďže automobilky obnovujú svoju výrobu, začala spoločnosť cargo-partner v posledných týždňoch znova dostávať viac dopytov z tohto odvetvia. Poskytovateľ logistiky má v krajine špecializovaný tím pre automobilový priemysel a v súčasnosti pracuje na zriadení špecializovaného EMERGENCY oddelenia pre automotive, aby zákazníkom na tomto trhu poskytol rýchlejšie a na mieru šité riešenia.

Služby spoločnosti cargo-partner pre automobilový priemysel v Turecku zahŕňajú expresné riešenia E2E pre leteckú prepravu, službu next-flight-out, službu kuriéra na palube či „hand-carry“ servis a tiež riešenie špeciálnych expresných dodávok a kamiónov.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest