Centrální sklad nábytku firmy XLMX obsadil v P3 Lovosice

Průmyslový park v Lovosicích má nového nájemce. Přesně 25 000 metrů čtverečních začala od května využívat společnost XLMX obchodní, pod kterou spadají nábytkářské domy Kika, Möbelix a XXXLutz. Hala v P3 Lovosice slouží jako centrální sklad nábytku a bytových doplňků pro prodejny v České republice i na dalších evropských trzích.

Nový pronájem v Lovosicích navazuje na spolupráci P3 a XLMX obchodní v parcích P3 Olomouc a také ve slovenském parku P3 Senec, kam společnost umístila své další distribuční sklady.

„Možnost zahájit provoz ihned po podpisu smlouvy byla velké plus, ale pro distribuční sklad je důležitá hlavně dostupnost dálniční sítě, kterou park P3 Lovosice s přehledem splňuje,“ říkají Jiří Šulc a Walter Müller, jednatelé společnosti XLMX obchodní. „XLMX bude prostory využívat jako standardní distribuční sklad, proto nebylo zapotřebí provádět žádné zásadní stavební úpravy, a XLMX tak může začít halu využívat hned,“ potvrzuje Ondřej Titz, development manager ve společnosti P3 Logistic Parks.

Vedle možnosti okamžitého zahájení provozu podpořily volbu P3 Lovosice i další parametry: „Klíčové pro rozhodnutí bylo, že se jednalo o již existující halu v požadované velikosti, která nabízí jak vysoký technický standard budovy vhodný pro distribuční centrum, tak i možnost expanze,“ uvádí Vít Zdráhal, associate v týmu pronájmu průmyslových prostor společnosti Cushman & Wakefield, která pomáhala transakci realizovat.

Sousedem XLMX obchodní v lovosickém průmyslovém parku je logistická společnost FM Logistics, která si zde už na konci roku 2017 pronajala první metry a dnes naplno využívá plochu 30 000 metrů čtverečních.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest