ETV 216i od Jungheinrichu nově s integrovanou nabíječkou

V roce 2018 představila firma Jungheinrich model ETV 216i jako první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií. Hlavní výhodou lithium-iontové technologie je možnost dobíjení baterií i během krátkých pracovních přestávek, čímž se zvyšuje provozní využitelnost vozíku.

Vozík je nově vybaven integrovanou nabíječkou namontovanou přímo na lithium-iontovou baterii. Vozík ETV 216i, který je vybaven integrovanou nabíječkou, může být nabíjen z jakékoli standardní vysokonapěťové elektrické zásuvky s parametry 400 V, 16 A. Tím je umožněno nabíjení v různých místech skladu, aniž by bylo potřeba vybudování speciální nabíjecí místnosti.

Vozík nemusí opakovaně přijíždět k nabíjecí stanici, díky čemuž je možné ušetřit zbytečné cesty. Kabel nabíječky o délce 2500 mm umožňuje parkování vozíku v jakékoli poloze vůči elektrické zásuvce. V době, kdy je retrak používán, je kabel schovaný v úložném prostoru.

Maximální nabíjecí proud dosahující 140 A umožňuje během čtyř hodin úplné nabití zcela prázdného akumulátoru. Přestože je vozík vybaven integrovanou nabíječkou, lze jeho baterii nabíjet také pomocí externí nabíječky a rovněž lze i nadále používat rychlonabíjecí zásuvku.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest