Vychystávání objednávek i z druhé výškové úrovně

Vyšší rychlost vychystávání, ergonomické pracovní podmínky/místo/prostředí, vyšší bezpečnost pro obsluhu: to jsou jen některé z výhod, které nabízí nové vysokozdvižné vychystávací vozíky V08 od Linde Material Handling. Vozíky umožňují vychystávání až do výšky 2,8 metrů.

Konstrukce vozíku je optimalizována tak, aby umožňovala řidiči lepší výhled při jízdě a manipulaci. K dispozici jsou další volitelné bezpečnostní prvky včetně elektricky monitorovaných bočních zábran či pomocného opěrného rámu, který poskytuje oporu při pojezdu vzad. Je zde také ochranný nárazník integrovaný do přední části podvozku a asistenční systém Linde Curve Control pro automatické omezení rychlosti v zatáčkách.

Vychystávání z jedné úrovně nestačí

„V dnešních skladech roste potřeba vychystávání stále většího množství zboží ve stále kratších časových úsecích. Uložení zboží jen v jedné úrovni na paletách na zemi již často nestačí, takže se palety ukládají nejen vedle sebe, ale také do regálů do druhé výškové úrovně. Už od výšky uložení 1,6 metru je vhodné použít vysokozdvižný vychystávací vozík, protože jinak se práce pro pracovníky skladu stává nepohodlná a namáhavá, a navíc je také málo efektivní,“ říká Eloïse Lévêque, produktová manažerka společnosti Linde Material Handling.

U vychystávacích vozíků Linde V08 je plošina řidiče vybavena funkcí zdvihu. Operátor vozíku tak může okamžitě položit zboží vyjmuté z regálu na nákladových vidlicích na paletu a pokračovat do další pozice pro vychystávání. „Vyšší efektivity je dosaženo možností pracovníků vychystávat podle potřeby intenzivně z první a druhé úrovně,“ uvádí Eloïse Lévêque, produktová manažerka společnosti Linde Material Handling.

Protože zákazníci mají zavedené různé systémy vychystávání zakázek, jsou k dispozici dva modely vozíků V08 pro vyskladnění objednávek.

Na prvním modelu vozíku Linde V08-01 jsou plošina řidiče a vidlice pevně spojeny do jednoho celku, a operátor má tak přístup k paletě přímo z plošiny. To umožňuje, aby se objemné nebo těžké produkty přesunuly na paletu nebo do klecového kontejneru bez zvedání z regálu. Pro úzké prostory s omezeným průjezdem existuje verze s krátkými opěrnými rameny a nosností 700 kg (s těžištěm nákladu 500 mm). Oproti tomu verze s delšími rameny poskytuje větší stabilitu a nabízí nosnost až 1000 kg.

Přídavný zdvih vidlic

Druhý model vozík Linde V08-02 je vybaven přídavným zdvihem vidlic s nosností 800 kg. To umožňuje obsluze zvednout vidlice nezávisle na plošině řidiče, aby bylo možné vychystávané zboží z regálu snadno umístit ve vhodné výšce na paletu.

Nový koncept ovládání představuje výškově nastavitelný volant Linde s kolébkovými spínači pro ovládání směru jízdy. Spínače pro zvedání a spouštění plošiny řidiče a ovládání přídavného zdvihu (u modelu V08-02) jsou umístěny na střed volantu. Tento koncept umožňuje obsluze řídit vozík jen jednou rukou. Plošina řidiče může být spuštěna kdykoli za jízdy také pomocí nožního spínače, což ještě více šetří operační čas.

Multifunkční barevný displej na palubní desce poskytuje přehled o provozních datech pomocí číslic a symbolů. Vyšší produktivitu navíc zajišťuje i systém správy vozíkové flotily Linde Connect: nově i s volitelným cloudovým připojením. Pro usnadnění servisu byl zjednodušen přístup k hlavním komponentám vozíku a k trakční baterii.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest