Bonus Bona nasadil skladový systém a šestkrát zrychlil odbavení objednávek

Pražská firma Bonus Bona nasadila do svého skladu cloudový systém Lokia WMS, aby zefektivnila své skladové hospodářství. Po zavedení systému vymizely záměny zboží a skladníci nyní pracují rychleji. Odbavení objednávek je v průměru šestkrát rychlejší, uvádí firma Grit, která systém implementovala.

Skladový systém byl spuštěn v srpnu 2019. E-shop se zubními kartáčky zubni-kartacek.cz dříve trápily časté záměny zboží – skladníci omylem vydávali špatné zboží v průměru třikrát až čtyřikrát do týdne. Od nasazení Lokia se jim to nestalo ani jednou.

„Většina zubních kartáčků na našem skladu vypadá stejně nebo má podobné obaly, takže pro skladníky bylo těžké vždy najít správný produkt. Občas jsme například zákazníkovi poslali o tisíc korun dražší kartáček, než který si ve skutečnosti objednal. Takový člověk se pak často ani neozve, takže vy jen počítáte ztráty,“ vzpomíná Petr Matoušek na dobu před nasazením skladového systému.

Systém ve firmě Bonus Bona dále zrychlil vychystávání objednávek a jejich expedici. Na Vánoce 2018 trvalo vychystání všech objednávek v jeden den přibližně 12 hodin, o rok později ten stejný počet objednávek skladníci vychystali za dvě hodiny. „Práce se skladovým systémem Lokia je navíc extrémně jednoduchá, klidně můžu do skladu i já, když má kolega dovolenou. A myslím, že by to zvládl i můj šestnáctiletý syn,“ říká Petr Matoušek.

Rychlejší odbavování objednávek, evidence skladových pozic nebo optimalizace tras ve skladu ušetřily firmě Bonus Bona jednoho zaměstnance. „Kdybychom neměli skladový systém, potřebujeme do skladu o člověka více. Díky evidenci pozic jsme navíc mohli přejít na náhodný systém zaskladňování zboží, kdy jednotlivé položky umísťujeme na první vhodnou pozici. Zaskladňování i vyskladňování zboží je pak rychlejší, než když musíte produkty systematicky řadit vedle sebe,“ uzavírá Matoušek.

Výběrem skladového systému v Bonus Bona strávili několik týdnů, v jednu chvíli zvažovali i vlastní řešení na míru. Nakonec zvítězila Lokia WMS, mimo jiné proto, že umožňuje provádět inventury za chodu a lze ji propojit s jinými podnikovými systémy. V Bonus Bona využívají kompletní integraci s on-line účetním softwarem ABRA FlexiBee.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest