Průběžné nabíjení díky stacionárnímu úložišti elektrické energie

Přechod od spalovacích k elektrickým vysokozdvižným vozíkům patří, společně s přechodem od olověných akumulátorů k lithium-iontové technologii, v současnosti k nejvýznamnějším trendům v odvětví vnitropodnikové logistiky. Používání průmyslových vozíků vybavených lithium-iontovými bateriemi je lákavé zejména při vícesměnném provozu, jelikož rychlé průběžné nabíjení během pracovních přestávek zajišťuje vysokou míru disponibility těchto vozíků.

 

S cílem předcházet vzniku hlavních odběrových špiček zatěžujících elektrickou rozvodnou síť společnost Jungheinrich nabízí inteligentní řešení pro akumulaci energie, která jsou použitelná ve vnitřním i venkovním prostředí. Tyto systémy energetických úložišť umožňují používání flotil vozíků vybavených lithium-iontovými bateriemi ve stávajících skladech bez nutnosti nákladného rozšiřování dosavadní elektrické rozvodné sítě. Jsou schopny dodávat vozíkům, které jsou vybaveny funkcí rychlého nabíjení, potřebné vysoké množství energie ve velmi krátké době, přičemž nabíjení je možné provádět kdykoli a za použití kterékoli stávající elektrické zásuvky, a to i v případě, že z této zásuvky lze odebírat pouze „nízký proud“.

 

Venkovní úložiště elektrické energie

Společnost Jungheinrich vyvinula, kromě rychlonabíječky použitelné ve venkovním prostředí, rovněž kompaktní nabíjecí stanici a přepravitelný systém venkovního úložiště elektrické energie, které jsou určeny zejména pro používání společně s vysokonapěťovým vysokozdvižným vozíkem EFG P30i. Toto řešení umožňuje rychlé nabíjení vozíků s lithium-iontovými bateriemi, aniž by v místě provozu bylo zapotřebí instalovat výkonný napájecí systém. Systém venkovního úložiště elektrické energie je možné snadno přepravovat na místo použití, přičemž je speciálně pro tento účel vybaven jeřábovým hákem a konzolí pro vidle vysokozdvižného vozíku.

 

Kompletní systém venkovního úložiště elektrické energie se skládá z akumulátoru, měniče, klimatizačního zařízení a systému zajišťujícího řízení a sledování zásoby energie. Díky možnosti připojování pomocí funkce plug-and-play v kombinaci s vysokofrekvenční nabíječkou SLH 400i lze vozík EFG P30i nabíjet téměř kdekoli. Nabíječka SLH 400i je konstruována speciálně pro venkovní použití a má certifikovaný stupeň ochrany krytím IP 54. K dispozici je ve verzích s nabíjecím výkonem 17 kW a 34 kW. Jako volitelné příslušenství je dostupná kompaktní, ergonomická venkovní nabíjecí stanice, která umožňuje snadnou instalaci několika nabíjecích míst, například v blízkosti oblasti, ve které jsou vozíky odstavovány během pracovních přestávek.

 

Vnitřní úložiště elektrické energie

Jungheinrich vyvinul modulární systém pro akumulaci energie ve vnitřních prostorech, který je určen pro zákazníky z odvětví průmyslové výroby a logistiky, zejména zákazníky vlastnící flotily vysokozdvižných a jiných vozíků vybavených lithium-iontovými bateriemi. Tento systém ve své standardní konfiguraci poskytuje akumulační kapacity v rozsahu od 41 do 280 kilowatthodin. V případě potřeby může být individuálně rozšířen.

 

Disponibilitu systému přitom zajišťují akumulátorové články a funkce nepřetržitého online monitorování. Systém je možné integrovat do stávající elektrické infrastruktury, jelikož využívá stávající rozvodnou síť. V mnoha případech se tedy lze vyhnout rozšiřování sítí ve stávajících skladových objektech, díky čemuž je možné snižovat zatížení ve špičkách a zamezit vzniku vysokých nákladů souvisejících s odběrem elektrické energie. Možné jsou také další koncepce využití, jako například inteligentní správa baterií, řízení odběru elektrické energie z veřejné sítě, řízení nouzového napájení a integrace místních větrných elektráren nebo fotovoltaických systémů.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest