Nový motorový paletový vozík BT Levio LWI160 od spoločnosti Toyota Material Handling je prvým ručne vedeným vozíkom, založeným na koncepte modulárnej lítium-iónovej batérie, čo z neho robí veľmi kompaktný, ľahký a úsporný vozík, ktorý tak zavádza v tejto oblasti priemyslu nové štandardy. „Náš nový elektrický vozík LWI160 je najkompaktnejší vozík vo svojej triede, ktorý ponúka široké a flexibilné možnosti výkonovej kapacity osadených batérií, bez negatívneho dopadu na samotnú veľkosť stroja. Stanovuje tak nový štandard v tejto oblasti,“ vysvetľuje Fredrik Nilsson, produktový manažér skladových vozíkov (Product Manager Warehouse Trucks) v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Príkladom využitia základnej filozofie spoločnosti Toyota, týkajúcej sa neustáleho zlepšovania v praxi je, že Toyota Material Handling uvažovala mimo zaužívaných štandardov. S cieľom čo najlepšie optimalizovať BT Levio li-ion LWI160 prišla s revolučným dizajnom v tomto segmente. LWI160 je prvým nízkozdvižným elektrickým vozíkom v skladovom odvetví, ktorý prešiel úplným re-dizajnom. Prehodnotenie a optimalizácia celého usporiadania komponentov vozíka, s odstránením tradičného priestoru pre batériu, umožnili optimálne uloženie všetkých ďalších súčastí stroja.

Nový model BT Levio Li-ion od spoločnosti Toyota je veľmi kompaktným a ľahkým vozíkom, u ktorého nebolo nutné pristúpiť k žiadnym výkonovým kompromisom. Prináša energetickú účinnosť na úplne novú úroveň. BT Levio LWI160 ponúka flexibilné riešenia v hospodárení s energiou batérií. V ponuke sú až tri kapacity: 50, 105 a 150 Ah Li-ion, s jednoduchým a rýchlym procesom nabíjania, čím sa dokáže prispôsobiť rôznym potrebám zákazníkov. Zákazníci si môžu vybrať medzi externým nabíjaním, zabudovaným nabíjaním alebo nabíjaním na ložnej ploche nákladného vozidla, so širokou ponukou kapacít nabíjačky. K dispozícii je aj nový vylepšený konektor na externé nabíjanie s „push-in“ konektorom.

BT Levio LWI160 je elektricky poháňaný skladový vozík s chodiacou obsluhou, ktorý je možné využiť v širokom rozsahu aplikácií s nízkou, strednou aj vysokou intenzitou. Je ideálnym pre prácu v stiesnených priestoroch, ako sú maloobchodné predajné priestory, veľkosklady a supermarkety. Je však výborný pomocník aj v horizontálnej preprave, na nakladanie a vykladanie vozidiel, keďže jeho kompaktná veľkosť a jednoduché ovládanie je ideálne pre vozidlá prepravných služieb. Tento inovatívny a ľahký vozík od spoločnosti Toyota váži iba 269 kg (vrátane 105Ah batérie) a dokáže ľahko prenášať náklady do hmotnosti 1,6 ton na krátke až stredné vzdialenosti rýchlosťou do 6 km/h.

Pre zabezpečenie optimálneho komfortu operátora je BT Levio LWI160 používateľsky prívetivé a intuitívne vďaka nízkemu hluku a programovateľným ovládacím parametrom. Bezpečná a efektívna prevádzka je garantovaná vo všetkých situáciách aj vďaka novej konštrukcii lítium-iónového vozíka, v ktorom je riadiace rameno umiestnené centrálne, čo umožňuje neobmedzený výhľad operátora z pravej, aj z ľavej ovládacej pozície vodiča.

LWI160 ponúka optimalizované ovládanie, ktoré automaticky znižuje rýchlosť pri prechode okolo rohov v závislosti od uhla natočenia riadiaceho ramena. To znižuje riziko nestability nákladu, ako aj riziko poranenia chodidiel osôb, čím zlepšuje bezpečnosť na pracovisku. Unikátny systém click-2-creep umožňuje operátorovi posúvať vozík s riadiacim ramenom v vzpriamenej polohe pomalou rýchlosťou, jednoduchým kliknutím na ovládaciu páku.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest