Renault Trucks dodá pro Carlsberg dvacet elektrických nákladních vozů

Společnost Renault Trucks oznámila podpis smlouvy se skupinou Carlsberg o dodávce 20 modelů D Wide Z.E 26 t. Tato plně elektrická nákladní vozidla budou dodána v průběhu letošního roku a provozována pivovarem Feldschlösschen, dceřinou firmou uvedené pivovarnické skupiny.

 

Renault Trucks věří, že transformace dopravy ve městech směrem k elektromobilitě pomůže zlepšit kvalitu života v centrech měst a snížit úroveň emisí oxidu uhličitého. Potvrzujícím krokem v tomto směru je podpis smlouvy se skupinou Carlsberg o dodání 20 kusů plně elektrických vozidel Renault Trucks D Wide Z.E. do pivovaru Feldschlösschen ve Švýcarsku.

 

Bruno Blin, prezident Renault Trucks, uvádí: „Toto je první smlouva uzavřená v takovém rozsahu v Evropě. Našim zákazníkům to potvrzuje skutečnost, že odvětví dopravy prochází významnou transformací a odráží průmyslovou a obchodní realitu: elektrická vozidla Renault Trucks opouští výrobní linky naší továrny a za několik týdnů budou v provozu na evropských silnicích.“

 

Těchto 20 modelů Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t bude denně rozvážet pivo v okruhu 100 až 200 km a zásobovat zákazníky pivovaru Feldschlösschen z jeho patnácti logistických center ve Švýcarsku.

 

Feldschlösschen, dceřiná společnost skupiny Carlsberg, se zavázala k logistice nulových emisí, což částečně plní prostřednictvím svých pivovarů a skladů propojených železnicí.

 

S kompletní nabídkou 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 tun reaguje Renault Trucks na současné i budoucí požadavky svých obchodních partnerů, kteří zajišťují dopravu a distribuci v centrech měst. Vozidla jsou vhodná také pro použití v komunálních službách, protože je jejich provoz tichý a umožňuje využití vozidel i během nočního klidu a nesnižuje kvalitu života obyvatel těchto oblastí.

 

Modely Renault Trucks D a D Wide Z.E. se vyrábějí ve výrobním závodě Blainville ve Francii.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest