Maximální rychlost a objem překládek, co největší počet ramp, rychlé napojení na dálniční síť a možnost nájezdu tzv. giga-linerů, tedy 25 metrů dlouhých souprav. Tak zněly hlavní požadavky německé transportní a logistické společnosti Emons Spedice na nové provozovny v České republice. Industriální tým mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate pro tohoto klienta během několika měsíců zajistil odpovídající prostory ve dvou klíčových lokalitách – v Brně a v Praze. Souhrn obou ploch dosahuje bezmála 10 000 metrů čtverečních.

„Nové areály v Česku se stanou základem naší expanze v regionu střední a východní Evropy. Byli jsme si vědomi specifičnosti, a tudíž i náročnosti úkolu. Jsme rádi, že se jej podařilo splnit v optimálních časových a finančních podmínkách,“ komentuje transakci Ulf Kühnreich, generální ředitel EMONS Spedice.

V případě Brna buduje odpovídající sklad přímo na míru Emons developer CTP v rámci areálu CTPark Blučina. Objekt s kapacitou 4550 metrů čtverečních bude dokončený v druhé polovině letošního roku. V Mstěticích u Prahy pak tým BNP Paribas Real Estate zajistil klientovi pronájem o velikosti 5100 metrů čtverečních v areálu P3 Logistic Parks u dálnice D11. „EMONS Spedice nehledali klasickou halu, ale spíše kombinaci výškového skladu a překladiště, u nějž je klíčovým parametrem rychlost odbavení. A to i v případě nadstandardního nákladu. Také proto náš objekt disponuje i boční krytou rampou pro zboží s větší délkou,“ komentuje zakázku David Chládek, regionální ředitel CTP.

Najít vhodné řešení bylo náročnější také kvůli využití giga-linerů (road-trainů), u kterých předpisy mimo jiné přísně regulují, po kterých komunikacích se smí pohybovat. To zahrnuje rovněž zákaz přejezdu železničních tratí.

„Takových nemovitostí je v Česku nedostatek. Skladové prostory na míru se developerům vyplatí stavět jen při delších nájemních smlouvách. Vzhledem k rostoucímu nedostatku pozemků pro výstavbu logistických center usilují developeři o co nejvyšší podíl zastavěné plochy, což je v protikladu s vyšší potřebou vnějších manipulačních ploch u překladišť zásilek,“ konstatuje Dušan Drábek, vedoucí týmu Industrial & Logistics BNP Paribas Real Estate ČR.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest