Český automotive start-up Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci se společností GEFCO představuje moderní testovací centrum TechYard v Ovčárech u Kolína. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a případnému servisu ojetých automobilů a stává se pro Carvago hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde prochází veškeré vozy, které pro české dealery a bazary v portfoliu startup Carvago nabízí. V budoucnu by se mělo testovací centrum otevřít také externím partnerům či dealerům, přičemž Carvago a GEFCO plánují koncept rozšířit i do dalších zemí střední Evropy.

Moderně vybavené testovací centrum TechYard se nachází v logistickém HUBu společnosti GEFCO v Ovčárech u Kolína. Nabízí veškeré technologie potřebné pro zevrubnou kontrolu vozu i kapacity pro pokročilý servis. Vedle standardních mechanických kontrol nechybí ani testování řídicích jednotek, propojení s externími databázemi pro ověření historie vozu, digitální kontrola stavu laku či měření emisí. Veškeré nasbírané údaje jsou následně v reálném čase dokumentovány v online databázi – kartách vozů, kterou pro Carvago speciálně vyvíjí mateřská skupina EAG.

V rámci pilotního provozu jsou v centru denně odbaveny desítky ojetých automobilů, kterým se věnuje více než desítka specializovaných techniků. K dispozici mají zkušební a servisní haly disponující 15 moderními servisními stanovišti, nově vybudovanou lakovnu a další technické místnosti a laboratoře v celkové rozloze 3000 metrů čtverečních. Přidanou hodnotou testovacího centra je pak například možnost čištění vozů ve specializovaných mycích linkách nejnovějšími technologiemi, čištění klimatizace, DPF filtrů nebo renovace převodek a další.

„TechYard v naší kolínské pobočce je další dosaženou metou v oblasti služeb pro ojeté vozy. Ačkoli jsme na tento trh vstoupili teprve vloni, poptávka prudce roste a my máme již nyní tým expertů, kteří jsou na jednom místě schopni auto převzít, udělat kompletní servis, opravit drobné oděrky, přelakovat části vozidla či celou karoserii, auto profesionálně vyčistit a dodat jej v domluvený den a čas na konkrétní adresu zákazníkovi,“ doplňuje Miloš Mrázek, ředitel divize hotových vozů (FVL) pro Českou republiku a Slovensko ze společnosti GEFCO. „Z hlediska logistiky je projekt téměř hodinářskou prací. Jde o individuální přepravy, které je z důvodu optimalizace nákladů třeba realizovat jako dokládku k běžným logistickým tokům. Jen tak může být projekt z ekonomického pohledu konkurenceschopný.“

TechYard slouží také jako základna flotily vozů, které Carvago fyzicky vlastní a v rámci B2B obchodního modelu nabízí svým partnerům. Aktuálně se jedná o více než 150 vozů v cenové relaci 200–500 tisíc korun, převážně v kategorii střední a vyšší střední třídy a v průměru do 5 let stáří. Další zhruba dvě tisícovky partnerských vozů pak Carvago nabízí ve výhradním prodeji. Logistiku směrem k obchodním partnerům zajišťuje společnost GEFCO, stejně jako door2door delivery ke koncovému zákazníkovi. Každá manipulace s vozem je přitom evidována v aplikaci speciálně vyvinuté pro tento účel společností EAG.

V budoucnu by se tento projekt měl replikovat i do okolních evropských zemí, konkrétně v příštím roce do Německa, Polska a Slovenska. „Naším cílem je vybudovat síť center TechYard v dalších evropských státech a postupně zajišťovat nejpřísnější kontrolu všech vozů. Carvago není pouze lokálním start-upem, chceme vybudovat ojedinělé online transparentní prostředí pro prodej automobilů napříč celým kontinentem,“ dodává Jan Kranát, COO Carvago.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest