Společnost CHEP představila na pražském fóru LOG-IN 2019 svoji plastovou displejovou čtvrtpaletu Q+. Ta poskytuje nové možnosti pro zlepšení zviditelnění značky v místě prodeje, dostupnosti produktů v prodejnách i pro jejich skladování, přepravu a celkové snížení vlivu dodavatelských řetězců na životní prostředí.

 

„Nákupní chování se neustále mění. A rozvoj e-commerce zcela změnil způsob, jímž lidé nakupují. Zákazníci vyžadují širší výběr produktů, snadnou orientaci v obchodech i možnost jednoduše a rychle najít zboží, o které mají zájem, v regálech. Provozovatelé kamenných prodejen pak musí předvídat očekávání svých zákazníků a zajišťovat pro ně zákaznickou zkušenost na vysoké úrovni, aby se vraceli zpět. Celá tato změna dynamiky vytváří na dodavatelské řetězce tlak,“ uvedl Jan Kočárek, generální ředitel společnosti CHEP pro Českou republiku a Slovensko. „Pokud většina společností vnímá pohyb dodavatelského řetězce jako ‚z výroby do regálu’, my zaujímáme jiný úhel pohledu – takový, který začíná u nakupujícího a od něho se odvíjí zpět. Dodavatelské řetězce proto formujeme tak, aby fungovaly plynule a efektivně zajišťovaly dodávky zboží podle potřeb nakupujících.“

 

Čtvrtpaleta Q+ má patentovaný design, díky kterému může být využita pro dvojité stohování. Princip dvojitého stohování umožňuje výrobcům a maloobchodníkům optimalizovat dopravu a skladování, z čehož v praxi plyne až o polovinu méně kamionů na evropských silnicích a snížení emisí oxidu uhličitého.

 

Produkt disponuje také patentovaným systémem uchycení Blue Click, jenž slouží ke snadnému nastavení a přepravě předbalených stojanů se zbožím. Kartonové displeje lze na znovuvyužitelnou plastovou paletu jednoduše nasadit, zabalit a ze skladu na prodejnu vyslat přesně v té podobě, v jaké budou vystaveny. V místě prodeje tím odpadá nutnost najímat merchandisery k sestavování a manuálnímu doplňování stojanů. Toto řešení zajišťuje pro značky lepší viditelnost v obchodech, snižuje míru poškození zboží při transportu a zvyšuje dostupnost zboží v regálech.

 

„Klíčová část našeho business modelu, myšlenka sdílení a opětovného používání CHEP palet, se zakládá na principech udržitelnosti,“ říká Jan Kočárek. Přímé výhody přechodu z jednorázových dřevěných palet na displejové čtvrtpalety lze vypočítat s pomocí online kalkulačky Power of Pooling.

 

Podle firmy se displejová čtvrtpaleta Q+ stala nejrychleji rostoucím produktem společnosti CHEP v České republice. Za posledních 12 měsíců společnost CHEP vydala v České republice a na Slovensku celkem více než půl milionu kusů displejových palet, což reprezentuje meziroční nárůst o 77 %.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest