Přepravní služba AlzaExpres společnosti Alza se rozšířila do dalších měst Středočeského kraje (např. Kutná Hora, Mladá Boleslav, Beroun, Benešov, Rokycany atd.). Na Slovensku začne AlzaExpres zavážet celý Bratislavský kraj (i Pezinok a Senec) a v Maďarsku Budapešť. Firma u této vlastní služby garantuje dodržení dodacích lhůt a nově nabízí přímo v lokalitách i tzv. komfortní doručení, díky kterému se zákazníci nemusí starat o výnos, základní instalaci či odvoz starého spotřebiče u nadrozměrného zboží.

 

„AlzaExpres jezdí po Praze a nejbližším okolí pět let. Inovace se intenzivně plánovaly od jara. Od října došlo k náboru asi 150 řidičů – a to i do regionů. Díky vlastním kmenovým zaměstnancům a nově nakoupeným vozům dojde k optimalizaci interních procesů a jednoduššímu on-line trackování zásilek od vydání ze skladu po předání nakupujícímu, což si vyžádalo nemalé programování,“ uvedl Tomáš Anděl, strategický ředitel provozu. Firma tak získá jasný a rychlý přehled o tom, kde přesně se dané balíčky pohybují, v případě potřeby pak může rychleji reagovat na zákaznické podněty a poskytnout přesnější informace.

 

Celkově bylo pro masivní rozšíření transportu nakoupeno 45 vozů typu Mercedes Benz Sprinter se skříňovou nástavbou. Ty budou díky směnnému režimu řidičů zavážet i do regionů desetitisíce objednávek z různých skladů. Služba je k dispozici stále sedm dní v týdnu. Ceny rozvozu se pohybují v rozmezí 89–599 korun (podle velikosti balíčku a místa doručení).

 

Služba doručení přímo v den objednání, tzv. same-day-delivery, je nově spuštěna v celém Středočeském kraji. Zákazníci také aktivně pomáhají firmě vytipovat další regiony a města, kde by komfortní doručení AlzaExpres uvítali.

 

V souvislosti s přepravou pak společnost opět otevírá téma recyklování obalů, kdy obaly od zákazníka na místě v případě jejich zájmu převezme tak, aby nakupující neřešil, kam s rozměrným odpadem obalového materiálu. Tento následně zrecykluje v rámci balení dalších produktů určených k přepravě.

 

Firma by do budoucna vlastní dopravou ráda zavážela celou svou prodejní síť, včetně čerstvě expandované sítě AlzaBoxů.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest