Nové distribuční centrum DHL v Rheinbachu bude společnosti Eaton pomáhat se včasným dodáváním online objednávek. Nové centrum doplní dvě funkční logistická a distribuční centra, které DHL pro Eaton v Evropě spravuje, a to v českých Pohořelicích a v Coalville ve Velké Británii. Převzetí provozu logistického centra Eaton v Pohořelicích společností DHL proběhlo v roce 2013. Výsledkem bylo zmenšení plochy skladu o více než 50 %, optimalizace jeho uspořádání na základě ABC analýzy a sdílení kapacity v rámci pohořelických provozů DHL.

Distribuční centrum v Rheinbachu dále přispěje ke zlepšení služeb pro zákazníky a pomůže se včasnými dodávkami online objednávek pro zákazníky Eaton po celé Evropě. V roce 2017 si společnost Eaton vybrala DHL, smluvního logistického partnera společnosti Deutsche Post DHL Group, pro vývoj tohoto automatizovaného distribučního centra. V současné době probíhá stěhování do nové budovy a po jeho dokončení se sjednotí distribuční strategie společnosti Eaton pro evropský elektrický sektor.

Celkově má nové distribuční centrum v Rheinbachu k dispozici 32 000 m² plochy, 20 000 jedinečných položek na skladě a 33 nakládacích ramp, bude podporovat zákazníky v 65 zemích s přibližně 750 000 objednávkami za rok. Zařízení umístěné poblíž hlavních přepravních a balíkových center disponuje rychlými spoji využívajícími všechny typy dopravy k blízkým mezinárodním hraničním přechodům. Díky až 110 000 košů v plně automatizovaných skladovacích místech podporuje zařízení flexibilní odběr na základě poptávky a dokáže zpracovat až 17 000 objednaných položek denně.

Základní kámen byl v Rheinbachu položen v březnu 2018. Stavba byla dokončena v prosinci téhož roku, kdy se zaměstnanci společnosti Eaton z distribučního centra Meckenheim připojili ke společnosti DHL.

Přesun všech oddělení a ostatních distribučních center společnosti Eaton do nové budovy probíhá ve třech fázích v průběhu tohoto roku. První ze dvou přesunů z dosavadního distribučního centra společnosti Eaton v Meckenheimu začal 24. června, druhý započne na podzim roku 2019. Během následujících měsíců se do budovy v Rheinbachu přesune také sklad oddělení se zbožím pro ukládání energie společnosti Eaton. Dodávky zákazníkům byly zahájeny letos v létě a jejich počet se bude navyšovat až do konce roku 2019, kdy bude dokončen celý proces stěhování.

Nové distribuční centrum v Rheinbachu plní zlatou normu organizace German Sustainable Building Council pro rok 2015. V celé budově jsou integrována vlastní řešení řízení spotřeby energie společnosti Eaton, aby se minimalizovala spotřeba a dopad na životní prostředí – včetně LED a nouzového osvětlení, přípravy na možnosti uchovávání energie a střední až nízkonapěťové distribuce elektrické energie.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest