Halu pro skladování a distribuci léčiv společnosti PHOENIX lékárenský velkoobchod postaví společnost HSF System. Dokončení stavby v celkovém objemu přibližně 500 milionů korun je plánováno na podzim 2020.

Projekt optimalizace a modernizace logistických procesů ve skladu společnosti PHOENIX zahrnuje výstavbu skladovací haly za 500 milionů korun. Generálním dodavatelem stavby je stavební společnost HSF System. Termín dokončení projektu je plánovaný na podzim roku 2020.

Výstavba skladovací haly probíhá v již existujícím hostivařském areálu společnosti Phoenix v Praze 10. Přibližná výměra užitných ploch objektu bude 21 000 metrů čtverečních a k tomu dalších 10 000 metrů čtverečních budou zabírat venkovní plochy.

Objekt bude mít dvě podlaží, což není příliš standardní řešení u takového typu realizace. Při výstavbě bude použit pyramidový systém montáže prefabrikovaného skeletu. Největší důraz je kladen na technická zařízení budovy, která jsou vzhledem k povaze skladovaného zboží velmi složitá.

„Investice do moderního automatizovaného velkokapacitního centra nám umožní uspokojit stále rostoucí poptávku našich zákazníků – veřejných a nemocničních lékáren.  Zároveň budeme schopni lépe vyhovět těm nejnáročnějším požadavkům našich partnerských farmaceutických firem na skladování a distribuci léčiv. Nové centrum bude využívat nejmodernější skladovací technologie i nejvyšší kvalitativní bezpečnostní standardy,“ říká Petr Doležal, generální ředitel společnosti PHOENIX lékárenský velkoobchod.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest