Prostory zhruba 400 klientů v 11 zemích Evropy monitoruje 17 000 kamer 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Tyto záznamy jsou vyhodnocovány na pracovišti M2C Space, které se nedávno kompletně přestěhovalo do dvakrát větších prostor v pražských Strašnicích.

Jedná se o největší komerční dohledové centrum ve střední Evropě. „Poptávka po M2C Space je extrémní nejenom v České republice, ale i v jiných zemích. Stěhování vede ke zvýšení komfortu, rozsahu a zkvalitnění poskytovaných služeb,“ říká Matěj Bárta, generální ředitel společnosti M2C. Dohledové centrum umožňuje kontrolu objektu pomocí analytických softwarů, kamerového systému a aktuálně 87 proškolených specialistů. Minimalizuje ztráty při co nejnižších nákladech a poskytuje analytická data pro marketing a management.

M2C Space dokáže monitorovat stav technologií a vzdáleně řídit výrobní procesy. Průmyslové chlazení je například nastaveno na minus 20 stupňů Celsia, nárůst teploty v chlazeném prostoru znamená zvýšený výkon, a tedy abnormální nárůst spotřeby elektřiny. To ale systém včas zjistí a provede kroky k minimalizaci ztrát. Automatizovaná vrátnice pak vede k další efektivitě. V logistických centrech systém dokáže monitorovat SPZ.

„Posouváme se čím dál více k centrálnímu facility managementu, který dokáže hlídat servisní intervaly, monitoruje energie i stav technologií a ostraha je toho součástí. Ideálním stavem je kooperace se všemi systémy, které v objektu fungují,“ doplňuje Matěj Bárta. Jak takový systém může fungovat v reálném čase v praxi? „Kamion s papírem pojede z Prahy do Bíliny. V Bílině prší a papír by při vykládce zmoknul. Systém informace vyhodnotí, spojí se s vedoucím v Bílině a upozorní ho, aby si připravil suchý dok a eliminoval tak vznik ztrát,“ vysvětluje provozní ředitel Oldřich Rutar.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest