Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe dokončil druhý projekt pro švýcarskou logistickou společnost Panalpina u Pavlova na Kladensku. Převážnou část haly o velikosti 21 000 metrů čtverečních využije výrobce automobilových komponent MAHLE jako hlavní logistický uzel pro zásobování svých továren v Německu, střední a východní Evropě.

Budova byla hned po dokončení certifikována ekologickým standardem BREEAM 2016 v úrovni Very Good. Menší první hala Panalpiny v Panattoni Parku Prague Airport II bude nadále sloužit jako překladiště pro leteckou, námořní a silniční přepravu a pro ostatní malé až středně velké logistické zákazníky.

„Během tří let se nám podařilo vybudovat a obsadit většinu Panattoni Parku Prague Airport II. Jasně se tak ukázalo, že nové průmyslové prostory v bezprostřední blízkosti Prahy, letiště a dálnice D6 budou velmi atraktivní především pro logistické klienty,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel společnosti PanattoniEurope pro Českou a Slovenskou republiku.

„Pro Panalpinu reprezentuje aktuální projekt v Panattoni Parku Prague Airport II největší logistickou investici v České republice. Těší nás, že se nám podařilo rozšířit spolupráci s dlouhodobým automotive klientem MAHLE, a chceme v tomto trendu pokračovat. V současnosti pracujeme na několika podobně velkých projektech pro klienty v dalších lokalitách v ČR,“ řekl Robert Sgariboldi, ředitel společnosti Panalpina pro Českou republiku a Slovensko.

„Nový centrální sklad nám pomůže zefektivnit dodavatelský řetězec pro dodávky do výroby v našich závodech v Česku, Polsku a na Slovensku. To nám umožní také snížit stav zásob a využít synergie transportních nákladů napříč závody ve více zemích střední a východní Evropy,“ říká Markus Lohrey, ředitel logistiky společnosti MAHLE pro Evropu.

Panattoni Park Prague Airport II se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. V současnosti zde vrcholí stavební boom. Během tří let zde vyrostlo 99 000 metrů čtverečních průmyslových budov a dalších 23 000 metrů čtverečních je ve výstavbě.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest