Čerstvě a profesionálně natřeno

Společnost WAGNER Spraytech UK se s pomocí DACHSERU připravuje na další růst.  A také na brexit. Nový sklad umožní snadněji se přenést přes nové nastávající výzvy.

Produktová řada společnosti WAGNER Group sahá od postřikových systémů pro kutily přes profesionální zařízení na nanášení laku, barev a omítky až po průmyslové nátěrové systémy.

Pro společnosti je nyní těžké připravovat se na budoucnost se všemi těmi nezodpovězenými otázkami a nejistotou provázející brexit. „S brexitem na obzoru se rozhodně nenudíme,“ říká Maciej Kwiek, business development manager pro kontraktní logistiku společnosti DACHSER UK. Rodilý Polák, který si, jak se zdá, osvojil typický britský mix rozvahy a humoru. „Reagujeme na aktuální vývoj a jsme v úzkém kontaktu s našimi zákazníky,“ uvádí.

Koneckonců, byznys musí jít dál, brexit nebrexit.  „Soustředíme se na projekty, které jsou právě v běhu,“ říká Maciej Kwiek. Jedna z oblastí, na kterou se DACHSER UK momentálně soustředí, je britský trh DIY. DIY řetězce jako Wilko, KingfisherHomebase nebo Wickers jsou tady populární stejně jako Obi či Hornbach v kontinentální Evropě.  Výrobky švýcarské skupiny WAGNER Group jsou v regálech skoro každého DIY marketu.

V minulém roce stál WAGNER ve Velké Británii před problémem, který s brexitem neměl nic společného. WAGNER Spraytech UK narazil ve svém starém skladu v Guilfordu, jihozápadně od Londýna na svoje kapacitní limity. DACHSER během krátké doby převzal skladování a převedl sklad do svého stávajícího logistického centra v Northamptonu, asi 100 km severně od Londýna.

„Stěhování byla výzva,“ přiznává Maciej Kwiek. Všechno muselo proběhnout v časově náročném programu. „Museli jsme vyprázdnit sklad v Guilfordu a přestěhovat veškeré skladové zásoby do Northamptonu bez toho, aniž bychom nějak ovlivnili dodávky našim zákazníkům,“ vzpomíná Ian Pocock, customerservice manager společnosti WAGNER Spraytech UK. Ale obě strany vše předem naplánovaly. „To je dobrý příklad toho, jak důležitá je příprava, jasná komunikace se zákazníkem a důkladný časový plán,“ vysvětluje Maciej Kwiek.

V Northamptonu se zboží zpracovává podle přísného zadání zákazníka. Kromě toho zde DACHSER poskytuje i celou řadu služeb s přidanou hodnotou, jako jsou například přeložení zboží z kontejnerů na příslušné palety, kontrola hodnotného zboží, logistika náhradních dílů, management vratek nebo distribuce do e-shopu. Na 3500 paletových místech DACHSER skladuje pro společnost WAGNER více než 270 nejrůznějších druhů zboží.

Bez příprav na brexit se to ale neobešlo. „Zvýšili jsme skladové zásoby u nejdůležitějších rychloobrátkových produktů, abychom si vytvořili zásobu na tři až čtyři měsíce dopředu,“ vysvětluje Ian Pocock. Kromě toho umožnil skladový WMS systém DACHSERU Mikado velkou flexibilitu. A do budoucna je optimistický i Maciej Kwiek: „Naše zkušenosti nám dávají flexibilitu a schopnost přizpůsobit se každému požadavku, který na nás trh klade. Včetně brexitu.“

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest