ACO v Přibyslavi má logistické centrum za 170 milionů korun

Nové logistické centrum, slavnostně otevřené 13. května ve společnosti ACO Přibyslav, představuje investici ve výši 170 milionů Kč. Umožní zrychlit dodávky do celého světa a zároveň vytvořit nové zázemí pro zaměstnance.

„Ve snaze o neustálé zlepšování, inovaci a vysokou efektivitu ve výrobě postupně zavádíme automatizaci a robotizaci a v průběhu let investujeme do nejnovějších výrobních technologií. V roce 2017 a 2018 jsme investovali téměř 12 milionů euro do dalšího rozvoje ACO v ČR, což svědčí o velké důvěře, ale také závazku vůči majiteli ACO. Připraven je plán rozvoje areálu v Přibyslavi v dalších 10 letech. První z velkých investic byla v loňském roce dostavba haly Nerez,“ zmiňuje ředitel výrobního závodu Petr Mátl.

Nové logistické centrum zrychlí dodávky do celého světa a ACO zde navíc získá nové zázemí pro své zaměstnance. V nové logistické hale vzniklo 4000 metrů čtverečních skladovacích prostor, 8000 paletových míst a 200 šatnových míst pro zaměstnance, včetně toalet a sprch. Nově vzniklou část areálu doplňuje 7000 metrů čtverečních komunikací.

Ve více než 170 milionové investici je zahrnuta nejenom výstavba nové haly, ale také nová vrátnice, infrastruktura pro další rozvoj areálu, samočinné hasicí zařízení a mnoho dalšího. Do stavebního projektu byly zahrnuty produkty ACO, jako jsou polymerbetonové žlaby, nerezové trubky a podzemní odlučovače z ACO Tábor. Projekt haly od firmy BOOS plan byl schválen na konci roku 2017. První práce pak započaly v červnu 2018.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest