Přepravy fosforu spolu s partnery zajišťuje DB Schenker

Společnosti DB Schenker, DB Cargo Rail Services Czech Republic a ČD Cargo zahájily spolupráci při přepravě fosforu po železnici z Almaty, největšího města Kazachstánu, do německého Wittenbergu.

 

Z Almaty míří ucelené vlaky přes Kazachstán, Rusko a Bělorusko na polsko-běloruské hranice do Brestu. V Brestu se tank-kontejnery přeloží z širokorozchodného na normální rozchod. Přepravu uceleného vlaku na polské a pak i české straně zajišťuje ČD Cargo. V Ostravě je z vlaku oddělena skupina tří vozů se 6 tank-kontejnery, která následně v rámci vlakotvorby zamíří do České Třebové, kde jsou vozy připojeny k běžným soupravám ve směru na nádraží Lipsko-Engelsdorf. Na česko-německé hranici si pak skupinu přebírá německý železniční dopravce DB Cargo. Z Lipska náklad fosforu zamíří do Lutherstadtu ke konečnému příjemci.

 

Zpáteční cesta prázdných tank-kontejnerů, včetně dokumentace v podobě nákladních listů CIM, a její předání zapojeným přepravcům je koordinována společně. DB Schenker jakožto hlavní přepravce v celém procesu hraje roli prostředníka pro neustálou výměnu informací. Tato výměna slouží jako garance, že kontejnery na místo dorazí bezpečně a včas.

 

Komunikace mezi DB Schenker, DB Cargo Rail Services Czech Republic a celním oddělením DB Cargo v Německu je prospěšná při plánování přepravy, například při celním odbavení vlaku na česko-německé hranici. Ty probíhají hladce díky dobrému plánování a těsné spolupráci, říká Paul Reipen, zákaznický poradce společnosti DB Cargo Rail Services Czech Republic: „DB Schenker v České republice i Rail Services Czech Republic si uvědomují, že roste zákaznická poptávka po kompletních řešeních na míru. Úspěšné plánování a implementace tohoto přepravního konceptu navrženého podle individuálních potřeb klienta vyžaduje otevřenou komunikaci, vzájemnou důvěru a blízkou spolupráci mezi obchodními partnery. Přesně to jsme mohli ve spolupráci s DB Schenker nabídnout klientovi v praxi ve formě optimálního transportního řešení.“

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest