Společnost PANFLEX působící v obalovém průmyslu byla založena v roce 1991 a v současnosti je u nás jedním z předních specialistů na potisk obalových materiálů. Zabývá se celým procesem tisku od pomoci s grafickými návrhy přes úpravu tiskových dat, tvorbu štočků a optimalizaci až po finální tisk. Ke své práci využívá moderní a inovativní technologie, s týmem, který čítá na 100 zaměstnanců, je k dispozici ve čtyřech zemích.

Der Kurier se specializuje kurýrní na dopravu do Německa, nabízí zde službu Do Německa bez hranic, která byla uvedena na začátku roku 2018. Určena je pro B2B trh a slibuje doručení zásilky v rámci Německa nejpozději do poledne druhého dne, a to za podmínek vnitrostátní přepravy po Německu. Na českém B2B trhu působí firma Der Kurier zhruba 14 let. Napříč Německem využívá 250 doručovacích dep.

PANFLEX dodává své produkty také zahraničním zákazníkům a v rámci dodávek do Německa řešil, jak proces celkově zjednodušit a eliminovat rozdíl ve vnitrostátní a mezinárodní dopravě do Německa. Při využívání služeb konkurenčního dopravce postrádala společnost PANFLEX zejména garanci doručení některých nadrozměrných i standardních zásilek včas. Zákazníci PANFLEX jsou však na včasném doručení závislí, protože se od něj odvíjí další výroba a případné zpracování, které může být zpožděnou a nejistou přepravou silně narušeno. Bylo potřeba stabilizovat zákaznický servis tak, aby se stávající zákazníci mohli na včasné doručení spolehnout a firma získala i nové zákazníky, pro které je rychlé doručení důležitým kritériem.

Při výběru nové přepravní společnosti byla klíčovým faktorem garance včasného doručení, kterou byla schopná zajistit společnost Der Kurier. Firma je schopná doručit zásilky z České republiky do Německa do 12.00 druhého dne, a to i v případě vyzvednutí v odpoledních hodinách. Garance doručení následující pracovní den do 12.00 se vztahuje na standardní i nadrozměrné zásilky.

„Reakce na naši nabídku byla rychlá, spolupracovat jsme začali zhruba 14 dnů po jejím odeslání. Zavedení našich služeb bylo velmi jednoduché a myslím, že to příliš práce nezabralo. K zadávání zásilek využíváme jednoduchý objednávkový systém, na který není těžké si zvyknout,“ popisuje Přemysl Lukeš, výkonný ředitel Der Kurier.

Službu Do Německa bez hranic dopravní společnosti Der Kurier využívá PANFLEX od března roku 2018. Společnost Der Kurier je schopná díky svému know-how zásilky svého klienta PANFLEX doručovat z České republiky do Německa s garancí následující pracovní den do 12.00, a to za podmínek vnitrostátní dopravy po Německu. Výhodou je také jednoduchý a intuitivní online systém pro zadávání zásilek a výhodná cenová politika, která nerozlišuje expresní a standardní dodání. Výsledkem je zejména zvýšená spokojenost zákazníků, kteří své produkty dostávají včas a není tak narušován proces následného zpracování. Služba Do Německa bez hranic tak společnosti přinesla obecné zlepšení zákaznického servisu a přinesla nové časově náročnější zakázky.

Díky přechodu na nového přepravce zaznamenává PANFLEX snížení počtu zásilek nedoručených v dohodnutém termínu o 85 %. Cena podle využitého typu služby a typu zásilky se pro stejné destinace snížila až o 50 %.

„Využívání služeb Der Kurier nám přineslo zejména vyšší spokojenost našich zákazníků, kteří se nyní mohou spolehnout na to, že u nich budou produkty ve chvíli, kdy je potřebují. Jako velké plus vnímám také přímé napojení na Německo, a to i z důvodu ekologického přístupu, kdy zásilky necestují po dalších zahraničních překladištích, ale jsou doručovány rovnou k zákazníkovi. Díky tomu je zaručena nižší zátěž pro životní prostředí,“ řekl Václav Mlynář, obchodní ředitel PANFLEX.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest