Kartou DKV zaplatí řidiči u více než 50 000 čerpacích stanic

Společnost DKV Euro Service rozšiřuje svou síť čerpacích stanic v Evropě, kde přijímají její karty. Zatímco před deseti lety mohli naši zákazníci používat kartu DKV u zhruba 31 000 čerpacích stanic, letos se počet pump zvýšil na více než 50 000 ve 42 evropských zemích, konstatuje Ondřej Pavlík, regionální ředitel DKV Euro Service pro východní Evropu.

Aktuálně došlo k rozšíření akceptační sítě karty DKV především v Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Polsku. V Itálii letos přibylo více než 200 čerpacích stanic značky Eni, čímž se počet partnerských čerpacích stanic DKV zvýšil na 7407. Ve Švýcarsku začalo platbu kartou DKV akceptovat 175 čerpacích stanic Tamoil. Zákazníci DKV tak mají v alpské zemi k dispozici celkem 500 čerpacích stanic. V Rakousku se k síti DKV připojilo 77 čerpacích stanic A1. Rakouská síť DKV nyní čítá celkem 1411 stanic, což je více než 50 procent všech čerpacích stanic na rakouském trhu. V Polsku se síť čerpacích stanic pro uživatele karty DKV letos rozrostla o 120 stanic značek Lotos, Moya, Uniwar, Citronex a Eko Tank, umístěných především ve strategických lokalitách na všech důležitých dopravních uzlech. Polská síť DKV zahrnuje celkem 4141 čerpacích stanic.

V České republice a na Slovensku akceptuje platby kartou DKV téměř 1400 čerpacích stanic. Aktuálně byla akceptační síť rozšířena o sedm čerpacích stanic Benzinol, které se nacházejí především na severu a západě Slovenska. „DKV se v posledních letech snaží do své sítě zařazovat především čerpací stanice, které standardně nabízejí paliva za nízké ceny nebo při platbě kartou DKV účtují nižší ceny než stojanové,“ vysvětluje Ondřej Pavlík.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest