Henkel přepravuje své produkty v rámci poolingu CHEP

Společnost Henkel využívá služeb paletového poolingu společnosti CHEP k distribuci svých výrobků nejen po České republice, ale i dalších zemích střední Evropy. Výrobky známých značek, jakými jsou Persil, Schwarzkopf, Fa, nebo Syoss, rozváží na český a středoevropský trh s využitím více než 350 000 modrých palet.

Společnost Henkel distribuuje po celém světě řadu předních značek ve třech divizích: Adhesive Technologies (Lepidla a technologie), Beauty Care (Kosmetika) a Laundry & Home Care (Prací a čisticí prostředky).

Henkel zahájil spolupráci se společností CHEP v roce 2015. Poolingových služeb začal využívat v červnu v rámci přepravy sortimentu pracích prášků a čistících prostředků, od prosince pak Henkel rozšířil služby i k přepravě kosmetických výrobků.

Henkel pro potřeby distribuce čistících výrobků z vídeňské centrály po České republice spotřebuje více než 100 000 kusů EUR palet. Kosmetické výrobky pak distribuují z centrálního střeoevropského skladu v Pohořelicích, odkud putují do České republiky, Slovenka, Maďarska a Rakouska. Henkel k tomu využívá přibližně čtvrt milionu palet formátu europalet (1200 x 800) a dále asi 20 000 palet formátů půl- a čvrtpalet.

„Vzhledem k celoevropské integraci výrobních závodů naší firmy byla spolupráce zahájena současně pro celou centrální část Evropy. Přechod na palety CHEP byl pro naše zákazníky vítanou změnou, která zkrátila délku pobytu našich vozidel ve skladech zákazníků a ukončila zdlouhavé diskuze o kvalitě vracených palet,“ komentuje spolupráci František Štika ze společnosti Henkel ČR.

V rámci paletového poolingu, který společnost CHEP nabízí svým klientům, lze palety pronajmout na určitou dobu, během které daný výrobce dopraví své zboží do maloobchodních prodejen. CHEP následně využité palety sesbírá, odešle ke kontrole stavu, v případě potřeby opraví a vrátí zpět do poolu k dalšímu použití. Paletový pooling je nákladově efektivní alternativou k výměně bílých palet.

„Henkel je naším významným klientem, se kterým úspěšně spolupracujeme již třetím rokem,“ dodal ke spolupráci Jan Kočárek, generální ředitel CHEP pro Českou republiku a Slovensko.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest