V budapešťském Prologis Parku vzniká budova projektovaná metodou BIM

Prologis zahájil výstavbu nové spekulativní budovy s plochou 10.000 metrů čtverečních ve svém maďarském parku Prologis Park Budapest-Harbor. Její dokončení je naplánováno na první čtvrtletí příštího roku.

Nová prvotřídní budova je první logistickou nemovitostí Prologis navrženou pomocí BIM (Building Information Modeling) ve střední a východní Evropě. BIM je inteligentní proces založený na 3D modelu, který poskytuje architektům, inženýrům a dalším profesionálům ve stavebnictví metody a nástroje k efektivnějšímu plánování, designování, výstavbě i správě budov a infastruktury.

Budova bude vybavena kvalitními izolačními stěnovými panely a střešním systémem, jež společně s vysoce výkonným plynovým vytápěním mohou snížit náklady na topení až o 30 %. Mezi další udržitelné prvky budovy patří energeticky úsporné LED osvětlení či velké světlíky redukující náklady na elektrickou energii až do 45 % ve srovnání s běžnými standardy pro osvětlení. Inteligentní měřicí systém v budově pomůže optimalizovat spotřebu vody, plynu a elektrické energie. Stejně tak, jako v případě všech nově postavených budov Prologis, projde i tato procesem akreditace BREEAM s cílem dosáhnout hodnocení „Very Good“.

„V reakci na vysokou poptávku po prostorách v této lokalitě jsme se rozhodli rozšířit park o dalších 10 000 metrů čtverečních, jež nám umožní podpořit podnikání našich nových zákazníků,“ řekl László Kemenes, senior viceprezident a country manager Prologis v Maďarsku. „Pro Prologis BIM představuje klíčovou platformu pro výstavbu chytrých budov a správu dat, což pak zlepšuje celkovou zákaznickou zkušenost a podporuje energetickou soběstačnost jako součást našeho závazku k výstavbě s neutrální uhlíkovou stopou.“

Prologis Park Budapest-Harbor je situovaný v jižní části Budapešti na západním břehu Dunaje. Park sestává z 10 budov o celkové rozloze 130.000 metrů čtverečních, jeho potenciál pro další rozšíření je 27.000 metrů čtverečních. Má napojení na mezinárodní silniční síť přes místní dopravní tepnu N6 a dálnice M0 a M6.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest