I největší vozíky Linde mohou být nově vybaveny Li-Ion bateriemi

Největší elektrické vozíky značky Linde s nosností šest až osm tun jsou nyní k dispozici také s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům společnosti Linde Material Handling vybírat mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků a nabízí jim příležitost pořídit téměř celé vybavení pro sklad od jednoho dodavatele.

Společnost Linde MH začala nabízet lithium-iontovou technologii před čtyřmi lety u paletových vozíků. Od roku 2017 již byla výbava lithium-iontovou baterií volitelně k dispozici téměř pro všechny elektricky poháněné vozíky Linde s nosností do pěti tun. Nyní Linde Material Handling představilo další modely doplňující sortiment elektrických protizátěžových vozíků, které dokážou zvednout náklad o hmotnosti šest až osm tun.

Všechny modely v této řadě mohou být vybaveny výkonnou 90V lithium-iontovou baterií s kapacitou až 120 kWh. Externí nabíječe jsou k dispozici s výkonem 9 kW, 17 kW a 30 kW v závislosti na potřebné rychlosti nabíjení baterie v provozu uživatele. Díky nasazení lithium-iontové baterie mohou bezúdržbové AC elektromotory vyvinout rychlost pojezdu vozíků až 20 km/h, s nákladem nebo bez, což je o 25 % více, než dosahují stejné modely vozíků s klasickou elektrolytickou baterií. To jde samozřejmě ruku v ruce s odpovídajícím zvýšením produktivity.

Významnou přidanou hodnotou je velká odolnost těchto těžkých vozíků s lithium-iontovou baterií proti vlivu okolní teploty. Tyto 90V jednotky mohou pracovat jak v podmínkách s teplotou pod bodem mrazu, tak v náročném průmyslovém prostředí s vysokým tepelným zatížením. Na rozdíl od svých klasických elektrolytických protějšků se lithium-iontové baterie při provozu tolik nezahřívají. To znamená, že přestávky pro snížení teploty klasické baterie, které mohou někdy trvat i několik hodin, už nejsou potřeba.

Další výhodou lithium-iontové technologie, která je obzvláště zřejmá u těžkých vysokozdvižných vozíků s nosností šest až osm tun, je odstranění nutnosti výměny velké trakční baterie. „Elektrolytický akumulátor této velikosti váží kolem tří tun a musí být měněn například pomocí jiného vysokozdvižného vozíku,“ popisuje produktový manažer Linde MH Björn Walter. „To stojí nejen čas a peníze, ale také to zahrnuje řadu rizik jako možná zranění pracovníků či poškození baterie nebo vozíku během takovéto manipulace.“

Kromě toho přispívají vozíky s lithium-iontovou baterií k lepší udržitelnosti. Generují významně nižší množství CO2 než vozíky s elektrolytickou baterií nebo naftovým pohonem. Pomocí Li-ION kalkulátoru od společnosti Linde MH lze tyto hodnoty přesně vypočítat pro každou jednotlivou aplikaci. Lithium-iontová baterie se také lépe hodí všude tam, kde je třeba další snižování emisí. Během procesu nabíjení totiž nejsou vytvářeny žádné plyny, které by vyžadovaly extrakci z prostoru nabíjení.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest