ŠKODA AUTO za více než půl miliardy korun rozšířila sklad náhradních dílů

Největší česká automobilka úspěšně dokončila rozšíření svého ŠKODA Parts Centra v Mladé Boleslavi. S celkovou plochou 180.000 čtverečních metrů jde o největší sklad originálních dílů v České republice a jeden ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen. ŠKODA AUTO investovala do výstavby zhruba 22,5 milionů eur, tedy v přepočtu více než půl miliardy korun, a vytvořila 40 nových pracovních míst, např. operátorů logistiky a průmyslových logistiků.

Rozšířením vytvoří ŠKODA AUTO potřebné skladovací kapacity pro originální náhradní díly a příslušenství, které se budou od roku 2020 používat pro budoucí elektromobily české značky. „Potřebné náhradní díly nyní zákazníci obdrží ještě rychleji. Současně jsme ještě lépe připraveni na budoucí výzvy. Díky rozšíření našeho centrálního skladu je zaručeno i zásobování náhradními díly pro budoucí modely značky ŠKODA. V rámci Strategie ŠKODA 2025 budeme v příštích letech intenzivně pracovat na elektrifikaci naší modelové palety,“ vysvětluje Alain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO odpovědný za oblast prodeje a marketingu.

ŠKODA Parts Center je významným pilířem poprodejní logistiky podniku. Celková plocha areálu vzrostla o 60.000 na 180.000 metrů čtverečních. Skladovací plochy po rozšíření zabírají více než 105.000 metrů čtverečních, což odpovídá ploše přibližně 13 fotbalových hřišť. Se zhruba 28.000 objednanými položkami denně pro zákazníky ve více než 100 zemích představuje důležitou součást celosvětové distribuční sítě originálních náhradních dílů a příslušenství jak pro vozy značky ŠKODA, tak i pro vozy dalších značek koncernu Volkswagen. Aktivní sortiment zahrnuje kolem 140.000 položek. Rychlou a spolehlivou expedici dílů partnerům značky ŠKODA na celém světě i prodejcům dalších značek koncernu na vybraných trzích zajišťuje přes 500 zaměstnanců.

Od otevření v roce 1999 společnost ŠKODA AUTO svůj sklad originálních náhradních dílů postupně rozšiřovala. V letech 2004 a 2005 vzrostla skladovací plocha o 14.000 metrů čtverečních. V roce 2011 byla dokončena další přístavba o ploše 18.600 metrů čtverečních. V letech 2011 a 2012 byl vybudován takzvaný regálový sklad (HRL). Aktuální rozšíření o dalších 31.000 metrů čtverečních bylo zahájeno v prosinci 2016 a dokončeno v březnu letošního roku.

Vedle nového úseku příjmu zboží a expedice disponuje ŠKODA Parts Center také supermoderním regálovým skladem, do nějž se v režimu blokového skladování vejde až 8000 palet. Speciální regály umožňují maximální využití prostoru. Díky optimalizovaným procesům se objednané originální díly a příslušenství na území České republiky a Slovenska dodávají do rána následujícího dne. Zákazníci ve vybraných evropských zemích obdrží svou zásilku do 24 hodin.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest